Wycieczka ministrantów do Lublina 03.02.2024

W sobotę 3 lutego 2024 r. grupa dwudziestu ministrantów z naszej parafii wraz z ks. Michałem wybrała się pociągiem do Lublina. Dla niektórych chłopców była to pierwsza podróż koleją.

Zwiedzanie Lublina rozpoczęli od wizyty w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie, następnie udali się do Katedry św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty oraz do Bazyliki oo. Dominikanów. Następnie przechodząc obok ruin kościoła Po Farze przeszli do Zamku Królewskiego. Później zmierzając na Plac Litewski, po drodze zobaczyli: Trybunał Koronny, Bramę Krakowską oraz Plac Łokietka. Kończąc wycieczkę zjedli wspólnie posiłek w restauracji. Pełni wrażeń powrócili do Sawina późnym popołudniem.

Ten wspólnie spędzony czas chłopcy zapamiętają na długo. Podczas wyjazdu mogli lepiej się poznać, zawrzeć nowe znajomości, a także zintegrować. Opiekunami podczas pobytu w Lublinie byli rodzice: p. Piotr i p. Mariusz. Nad całością czuwał ks. Michał Szuba.

Mamy nadzieję, że ten wyjazd integracyjny przyczyni się do jeszcze gorliwszej służby ministranckiej. Dlatego wszystkich chętnych chłopców – zarówno starszych i młodszych zapraszamy do służby w szeregach ministranckich. To wyjątkowe grono – tych, którzy nie boją się nowych wyzwań i chcą być poprzez służbę jak najbliżej Boga.