WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.
 2. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Msza Św. zbiorowa i pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00.
 3. Każdego majowego wieczoru zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o godz. 16.30.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). W naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Św. dzieci klas III o godz. 12.00, pierwszy sakrament pokuty i pojednania dzieci w piątek o godz.16.00, serdecznie zachęcamy rodziców i rodziny dzieci do skorzystania ze spowiedzi.
 5. Kościół sprzątały: rodziny Wojciechowskich i Baranów, Katarzyna Mazur, Krystian Paradowski, za sprzątanie, kwiaty i of. 100zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 6. O sprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone w czasie misji na tacę, na potrzeby parafii of. złożyli: Józef Struski 100zł, Krystyna i Władysław Pacała 100zł. Bóg zapłać. Dziękujemy za przygotowanie i przebieg misji parafialnych: Pan Konrad Sidoruk ofiarował drzewo na krzyż, krzyż misyjny wykonał i drugi odnowił i zamontował Pan Piotr Wołosiuk, dziękujemy za pomoc w stawianiu krzyży, Panu Michałowi Wojciechowskiemu za prace wykonane na rzecz parafii, Radzie Duszpasterskiej za różnorodną pomoc, Panom Piotrowi i Jarkowi za dokumentację fotograficzną z misji, paniom Teresie i Iwonie za prace w kuchni, Panom Adrianowi i Piotrowi, strażakom, służbie liturgicznej, przygotowującym ogniska, dziękujemy każdemu dziękujemy za wszelką pomoc i udział w misjach. Bóg zapłać.
 8. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. A w ostatnim czasie odszedł do Domu Ojca +Marek Sawka l. 60. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • We wtorek, 14 maja – św. Maciej,
  • W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary.