TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś po południu o godz. 16.30 Gorzkie Żale, a w piątek Droga Krzyżowa:
  • dla dzieci o godz.16.00,
  • dla dorosłych o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, zachęcamy wszystkich Parafian do gorliwego udziału w nich. Program rekolekcji znajdziemy na specjalnym plakacie w gablotce parafialnej oraz w serwisie internetowym. Przypominamy również, że za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach bądź za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 4. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego w czwartek o godz. 17.30.
 5. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.
 6. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z osiedla przy ul. Wspólnej.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, za of. 300zł na wycinkę drzew na cmentarzu i za ofiary bezim. 100zł, bezim. 100zł na potrzeby parafii. Pan Tadeusz Misiura wykonał piękny feretron za co mu pięknie dziękujemy. Bóg zapłać.
 8. Baranki wielkanocne CARITAS w cenie 12 zł są do nabycia w zakrystii.
 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Eugeniusz Kołtuniuk l. 70. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 10. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • W poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej.