TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 stycznia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Niełatwe to zadanie, ale wraz z Psalmistą chcemy powtarzać: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń”.
 2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia.
 3. W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy nieustannie o modlitwie w tej intencji i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach.
 4. Wczoraj zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za otwarte serca i drzwi domów, za życzliwość, gościnność i posiłki, za chwile rozmowy i wspólną modlitwę, za poświęcony czas, usłużenie pojazdami i za odśnieżone ścieżki, za świąteczny nastrój i cierpliwe oczekiwanie, za ofiary składane z racji kolędy, za wszelkie dobro dziękujemy. Bóg zapłać.
 5. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Objazdowej.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiarę bezimienną 120zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 7. Prasa katolicka N., G.N. i Mały G.N. jest do nabycia w przedsionku kościoła.
 8. Życzymy solenizantom i jubilatom tego tygodnia zdrowia i wielu łask Bożych.
 9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • W środę, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy, który w swoich pismach ukazywał, że każdy ma swoją własną drogę pobożności wiodącą do świętości
  • W czwartek, 25 stycznia – św. Paweł Apostoł Narodów, który mocno przeżył spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem pod Damaszkiem; z prześladowcy stał się gorliwym heroldem Chrystusa i Jego Dobrej Nowiny o zbawieniu.
  • W piątek, 26 stycznia – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, do których skierował on tak zwane „Listy pasterskie”.