SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 5 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie.
 2. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące.
 3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Odpust i poświęcenie pól w kaplicy w Chutczu. Suma odpustowa o godz. 12.30. Wierni gromadzący się w tej kaplicy na niedzielnej Mszy św. i my kapłani serdecznie zapraszamy. UWAGA! W przyszłą niedzielę 12 maja Msze Św. w kościele o godz. 8.00, 11.00 i 17.00, w kaplicy w Petryłowie o godz. 9.30.
 4. Radnych z Rady Duszpasterskiej prosimy o zgłaszanie terminu poświęcenia pól w swoich miejscowościach.
 5. Kościół sprzątali: Anastazja i Katarzyna Patrzylas, Agnieszka i Leszek Kędzierawscy, Krystyna i Franciszek Urbaniak, Maria i Andrzej Misiura, Agnieszka i Martyna Grzywna, za sprzątanie i of. 160zł dziękujemy. Bóg zapłać
 6. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i of. 500zł na potrzeby parafii złożoną przez P. Albinę Dmitruk. Bóg zapłać. Dziękuję też panom za pomoc w demontażu i załadunku i w transporcie krzyży, Panom: Arturowi Suchonosowi i Jarkowi Sieciechowiczowi za pomoc w koszeniu trawy. Bóg zapłać.
 8. Zapowiedzi: Szymon Rafał Celiński i Roksana Dąbrowska oboje z Chełma par. Narodzenia NMP w Chełmie – zap. – II.
 9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • W poniedziałek, 6 maja – św. św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.
  • W środę, 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron naszej ojczyzny, który stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego.