PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 1 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przedłużamy radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa pośród nas. On pragnie z nami się spotykać, napełniać swoją obecnością, pokrzepiać nasze serca i napełniać odwagą do apostołowania – do głoszenia prawdy o Jego zmartwychwstaniu.
 2. Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościele o godz. 15.00.
 3. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy I czwartek miesiąca, Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. Msze Św. w I piątek o godz. 7.30 i 18.00, a I sobotę miesiąca o godz. 18.00.
 4. Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 5. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, odpust w kaplicy w Petryłowie, suma o godz. 14.00. Wierni gromadzący się w tej kaplicy na Eucharystię i my duszpasterze serdecznie zapraszamy.
 6. Mieszkańcom ul. Nowoprojektowanej dziękujemy za przygotowanie symbolicznego grobu Pańskiego, świąteczną dekorację kościoła i ofiarowanie sprzętu do sprzątania kościoła. Bóg zapłać.
 7. Ks. Michałowi i służbie liturgicznej i dziękuję za pięknie przygotowaną liturgię Triduum Paschalnego, Panu Organiście za prowadzenie śpiewów i wykonanie stojaka na trybularz i kropidło, Panu Kościelnemu za pomoc w przygotowaniu liturgii i czuwanie, Strażakom i Radzie Duszpasterskiej za przygotowanie i czynny udział w procesji, Panom: Jarkowi i Piotrowi za dokumentację fotograficzną wszystkich uroczystości. Bóg zapłać.
 8. Kościół sprzątały rodziny Redków i Czupryńskich, za sprzątanie i of. 60 zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 9. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Koziogórskiej.
 10. Na potrzeby parafii ofiary złożyli: Jubilaci 200 zł, ich córki z rodzinami 600 zł, bezim. 1000 zł. Bóg zapłać.
 11. W Niedzielę Palmową w akcji charytatywnej na leczenie Gabrysia została zebrana kwota 7600 zł, wszystkim ofiarodawcom i zaangażowanym w różnej formie w tę akcję serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Bożej łaski: pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!