PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a także podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
 2. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.30, Msza Św. o godz. 16.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Sawina o godz. 16.40.
 3. Nasza parafia, RTGS i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sawinie zapraszają na warsztaty wyrobu tradycyjnych i współczesnych palm wielkanocnych a także do pisania pisanek. Zajęcia odbędą się dzisiaj o godz. 13.00 w Przytułku,
 4. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Solenizantkom i solenizantom tego dnia, życzymy by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.
 5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 18.00.
 6. Nowenną w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego będziemy modlili się po Mszach Św. do Niedzieli Palmowej.
 7. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Sumą pragniemy zorganizować procesję: MARSZ DLA JEZUSA. Przygotujmy zatem palmy mówiące o naszej wierze i przynależności do Chrystusa. Organizujemy również konkurs na największą i najpiękniejszą palmę, którego rozstrzygnięcie nastąpi po sumie.
 8. Akcja charytatywna organizowana przez Radę Duszpasterską, aby wspomóc rodzinę chorego Gabrysia odbędzie się w Niedzielę Palmową 24 marca. Po każdej Mszy Św. kupując ciasto okażemy wsparcie rodzinie.
 9. Kiermasz wielkanocny odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 w Przytułku. Swoje wyroby zaprezentują KGW z terenu Gminy Sawin, placówki organizacje, twórcy ludowi i osoby prywatne. Zapraszamy.
 10. Panu Adrianowi i Pani Dorocie dziękujemy za impregnowanie desek na ławki, oczyszczenie i pomalowanie części metalowych, przykręcenie desek do podstawy – i mamy ławki jak nowe. Za trud i wiele godzin pracy jeszcze raz dziękujemy. Bóg zapłać.
 11. Kościół sprzątali P.: Jarosław Rychter, Nikola, Michał i Elżbieta Steć, za sprzątanie kościoła i placu przed kościołem oraz of. 100zł na kwiaty do grobu, dziękujemy. Bóg zapłać.
 12. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Koziogórskiej.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, of. bezim.80zł.na potrzeby parafii, na kwiaty do grobu Pańskiego of. złożyli: bezim.50zł, bezim.50zł, bezim.300zł, bezim.50zł. Bóg zapłać.
 14. Baranki wielkanocne CARITAS w cenie 12zł są do nabycia w zakrystii.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności +Bogusław Doliński l. 70 jego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00, i +Tadeusz Siemiak l.66 jego pogrzeb w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 16. Zachęcamy do pozostania po Mszy Św. by posłuchać pieśni w wykonaniu Pani Ireny Kryl.