PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 28 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.
 2. Jutro w dniu święta Świętej Katarzyny Sieneńskiej naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
 3. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Nabożeństwo majowe w niedziele o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 18.30. W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętych i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują.
 4. W pierwszy czwartek maja Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego oraz modlitwa o nowe powołania kapłańskie o godz. 18.00, w tym dniu przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi.
 5. W piątek, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze Św. w porządku niedzielnym, po Mszy Św. o godz. 8.00 akademia patriotyczno-religijna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Sawinie. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca, Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00.
 7. Misje Święte w naszej parafii rozpoczniemy w sobotę 4 maja o godz. 20.00 powitaniem Ikony Matki Bożej Chełmskiej i Apelem Jasnogórskim. (przychodzimy całymi rodzinami ze świecami). W przyszłą niedzielę nauki misyjne w porządku niedzielnym, a o godz. 20.00 Apel Jasnogórski z Litanią Loretańską.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 9. Kościół sprzątały Panie: Maria Bartosz, Monika i Zuzanna Wojewoda, Zofia Suchonos, Teresa Sawka, za sprzątanie, dekorację kościoła i of. 130zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 10. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i of. 200zł na misje. Bóg zapłać.
 12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • W poniedziałek, 29 kwietnia – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.
  • W środę, 1 maja – św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących i poszukujących pracy.
  • W czwartek, 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i doktor Kościoła, jeden z wybitnych ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary.
  • W sobotę, 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników.