PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki…
 2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 3. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.
 4. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego.
 5. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Lubelskiej.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii ofiary złożyli: bezim. 1000zł, bezim. 500zł, drzewo do ogrzewania przytułku, za te wszystkie dary dziękujemy. Bóg zapłać.
 7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności +Kazimierz Chlebio l. 91. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • W poniedziałek, 5 lutego – św. Agata, której wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.
  • We wtorek, 6 lutego – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami – to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.
  • W sobotę, 10 lutego – św. Scholastyka, bliźniacza siostra św. Benedykta, którą cechowały wielka wiara i ufność wobec Pana Boga.