PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, podejmijmy też pewne zobowiązania z racji na rozpoczynający się w środę okres Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu…
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na „Fundusz Wschodni.”
 3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem odprawimy w kościele o godz. 9.00 i 17.00, w kaplicach o godz. 10.30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.
 6. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci zapraszamy na godz. 16.00., a dorosłych na godz. 18.00. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu popołudniami o godz. 16.30 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.
 7. Kościół sprzątali: Grażyna i Jan Korneluk, Olgierd Misiura, za sprzątanie dziękujemy. Bóg zapłać.
 8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Lubelskiej.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i of. bezim. 200zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności +Mieczysław Kendzierawski l. 63. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 11. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
 12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • W środę, 14 lutego – św. św. Cyryl i Metody, Apostołowie Słowian.
  • Również w środę, 14 lutego – św. Walenty, patron zakochanych.