NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.
 2. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione w kościele o godz. 8.00, 11.00 i 17.00, w kaplicach o godz. 9.30. Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym ulicami: Kościelną, Rynek i Brzeską. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Panów strażaków prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom procesji, Radę Duszpasterską prosimy o pomoc w organizacji procesji.
 3. W uroczystość Bożego Ciała o godz. 11.00 dzieci klas IV będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
 4. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.40. Msza Św. z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 18.00.
 5. Poświęcenie pól w Sawinie w sobotę o godz. 19.00.
 6. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 7. Kościół sprzątali P.: Barbara i Tadeusz Adamowicz, Danuta Wojciechowska, Joanna Wołoszun, Justyna Kozaczuk, Aleksandra i Kamil Laskowscy, za sprzątanie i of. 130zł dziękujemy. Bóg zapłać. Panom Darkowi Dąbrowskiemu i Pawłowi Kojder dziękujemy za obicie krzyży misyjnych, Panu Janowi Sowa dziękujemy za uprawienie ziemi i posianie trawy. Bóg zapłać.
 8. O sprzątanie kościoła w środę prosimy rodziców dzieci rocznicowych, a w sobotę kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożyli: rodzice dzieci pierwszokomunijnych 2300zł, rodzina Grzybów 100zł. Bóg zapłać.
 10. Zapowiedzi:
  • Zachariasz Dawid Książka z Urszulina par. Jezusa Miłosiernego w Urszulinie i Marlena Klaudia Śliwińska z Chutcza par. tut. – zap. – II
  • Paweł Czajka z Bachusa par. tut. i Weronika Białasz z Kulczyna par. Św. Stanisława w Wereszczynie zap. I.
 11. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny.
 12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • W poniedziałek, 27 maja – św. Paweł VI, papież, który dokończył rozpoczęty Sobór Watykański II i podjął realizację jego postanowień, a który zapoczątkował też dzieło pielgrzymowania do wspólnot kościelnych w wielu krajach.
  • We wtorek, 28 maja – bł. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, który odegrał znaczącą rolę w najnowszej historii naszego narodu i Kościoła w Polsce, stał się prawdziwym interrexem – przywódcą narodu polskiego, można powiedzieć nawet ojcem i doskonałym pedagogiem.
  • W środę, 29 maja – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, która podjęła się kształtowania właściwych postaw u młodego pokolenia.
  • W sobotę, 1 czerwca – św. Justyn, filozof i męczennik, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu posiadamy pierwsze opisy przebiegu Eucharystii.