DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia
 2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu.
 3. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem wspólnie odprawiamy nabożeństwa ze śpiewem Litanii do Serca Bożego; od poniedziałku do czwartku włącznie czynimy to w czasie procesji eucharystycznej. Od piątku przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
 4. Trwamy w tak zwanej „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. Do organizacji procesji prosimy w poniedziałek – mieszkańców Koziej Góry, Łowczy i Malinówki, we wtorek wiernych modlących się w kaplicy w Petryłowie, w środę modlących się w kaplicy w Chutczu. W czwartek o godz. 18.00 Msza Św. zbiorowa i zakończenie oktawy, po Mszy Św. wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami: Brzeską Przechodnią i Kościelną, po procesji i nabożeństwie do Przemienienia Pańskiego poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek. Do udziału w procesji zapraszamy tak jak w Boże Ciało dziewczynki do sypania kwiatów, niesienia poduszeczek, chłopców niesienia różańca, dorosłych niesienia chorągwi i feretronów, o pomoc w organizacji procesji prosimy Radę Duszpasterską, o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom procesji prosimy strażaków.
 5. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00. Zachęcamy, aby dzieci pierwszokomunijne rozpoczęły obchodzenie dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Informujemy, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. Rodzicom dzieci rocznicowych dziękujemy za sprzątanie i dekorację kościoła.
 8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w Boże Ciało na „Centrum Jana Pawła II”, dzisiaj na rzecz MSD w Lublinie i za ofiary złożone na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 10. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Andrzej Kalisio l. 68. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • W poniedziałek, 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy,
  • W środę, 5 czerwca – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej, który poniósł śmierć podczas jednej z wypraw misyjnych w Saksonii.
  • W sobotę, 8 czerwca – św. Jadwiga, król Polski, która przeznaczyła wszystkie swe klejnoty, szaty, pieniądze i wszystek strój królewski na pomoc dla biednych i na odnowienie Uniwersytetu Krakowskiego.