DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata.
 2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru po Mszy Św. o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.40 wspólnie odmawiamy Litanię do Bożego Serca.
 3. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo Fatimskie w czwartek, 13 czerwca o godz. 19.00.
 4. Kościół sprzątali: Teresa Lis, Ewa Przeor-Głąb, Wanda Saczko, Barbara Sobolewska, Iwona i Kuba Pytel, za sprzątanie dziękujemy. Bóg zapłać.
 5. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Zastawie.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 7. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności.
 8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.
  • W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.
  • W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.