DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…
 2. Dziś o godz. 16.30 Gorzkie Żale, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  • dla dzieci o godz. 16.00,
  • dla dorosłych o godz. 18.00.
 3. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.
 4. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła składając ofiary do puszek na ten cel.
 5. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca:
  • w piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00,
  • w sobotę Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.30.
 6. Niech wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 3 marca, pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 7. Szczegółowy program rekolekcji umieściliśmy w gablotce przy wyjściu z kościoła na plakacie i stronie internetowej.
 8. Kościół sprzątali P: Irena i Jan Szpakowscy, Ewa Misiura, za sprzątanie i of. 50zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 9. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Niwy.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie i of. bezim. 50zł na potrzeby parafii, of. 300zł na wycinkę drzew na cmentarzu, of. 100zł na kwiaty do grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 11. Przy wycince drzew na cmentarzu w środę pracowali Panowie: Witold Bartosz, Zbigniew Krzanowski, Paweł Kowalski Piotr Baran, Mateusz Kołtun, za wykonaną ciężką pracę bardzo serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać. Panu Marianowi Kraszewskiemu dziękujemy za gratisowe wykonanie 106 desek na ławki przed kościołem. Bóg zapłać.