DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 7 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Dzisiaj odpust w kaplicy w Petryłowie, suma odpustowa o godz. 14.00.
  2. Ofiary składane dzisiaj do puszek po Mszach Św, przeznaczone są na „Fundusz Caritas”.
  3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy Świętych będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji. Msze Św. w kościele o godz. 9.00 i 18.00, w kaplicach o godz. 16.30. Składane ofiary na tacę w tym dniu przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.
  4. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.
  5. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
  6. Kościół sprzątały Panie: Honorata Fidler, Halina Strzelecka, Henryka Zych, za sprzątanie i of. 60zł dziękujemy. Bóg zapłać.
  7. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Brzezina.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i of. bezim. 50zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
  9. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczne życzenia, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.