CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.
 2. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.
 3. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie.
 4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 18.00, Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 16,30.
 5. Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego od 16 – 24. 03.2024 r. po Mszach Św.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii artystkę z Tarnopola na Ukrainie Irenę Kryl.
 7. Droga Krzyżowa ulicami: Kościelną, Rynek, Brzeską, Wygon i zakończenie na cmentarzu w przyszłą niedzielę 17 marca o godz. 16.40. Prosimy strażaków o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom nabożeństwa. Msza Św. wieczorowa w przyszłą niedzielę o godz. 16.00, Gorzkie Żale o godz. 15.30.
 8. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Koziogórskiej.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. 100zł złożyła rodz. Grzybów, na ogrzewanie kościoła of. bezim. 100zł, na kwiaty do grobu Pańskiego of. złożyli: bezim. 50zł, bezim. 100zł, beim. 50zł, bezim. 50zł. Bóg zapłać.
 10. Baranki wielkanocne CARITAS w cenie 12zł są do nabycia w zakrystii.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Mariusz Łobaczuk l. 49. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…