CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 21 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.
 2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.
 3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Prośmy w codziennej, osobistej modlitwie dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
 4. Za tydzień – w ostatnią niedzielę kwietnia będziemy gościli Ks. Bpa Mieczysława Cisło z racji wizytacji kanonicznej naszej parafii. Msze Św. w porządku niedzielnym. Na Mszę Św. o godz. 12.00 w sposób szczególny zapraszamy kółka różańcowe i Radę Duszpasterską, bezpośrednio po Eucharystii będzie spotkanie ks. biskupa z Radą Duszpasterską.
 5. Kościół sprzątała rodzina Przybylskich, za sprzątanie, of. 100zł na potrzeby parafii i of. 200zl na misje dziękujemy. Bóg zapłać.
 6. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Podgrabowej.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie. Bóg zapłać.
 8. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.
 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Romuald Janowski l. 83, jego pogrzeb jutro o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • We wtorek, 23 kwietnia – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  • W czwartek, 25 kwietnia – św. Marek, Ewangelista, towarzyszący najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.