CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 stycznia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na pomoc trędowatym.
 2. W I czwartek Msza św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.30.
 3. W I piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i 17.00, w kaplicach: w Chutczu o godz. 10.30 w Petryłowie o godz. 12.00. Na początku każdej Mszy poświęcenie świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia.
 4. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.
 5. Msza Św. o Nieokalanym Sercu NMP w I sobotę o godz. 17.30.
 6. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 7. Kościół sprzątali: Anita i Arkadiusz Mirowscy, Klaudia Sidoruk, za sprzątanie dziękujemy. Bóg zapłać.
 8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Objazdowej.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Drzewo do ogrzewania przytułku ofiarowali: Kazimierz Howorus, Andrzej Sobolewski, Jan Michalski, Dariusz Dąbrowski, Marta Gorczyca, Józef Steć, Beata Uhruska, Anna Bebko, Wioletta Wicińska za troskę o przytułek dziękujemy. Bóg zapłać.
 10. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności +Helena Dmitruk l. 88 i +Janina Kondziela l. 102. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • W środę, 31 stycznia – św. Jan Bosko, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży i wybitny pedagog XIX wieku, który całe życie poświęcił trosce o młodych.
  • W sobotę, 3 lutego – św. Błażej, biskup Sebasty, któremu tradycja przypisuje potężne orędownictwo w chorobach gardła.