ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 28 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!
 2. Jutro, 29 maja, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze Św. w kościele o godz. 9.00, 10.30 i 18.00, w kaplicy w Chutczu o godz. 12.00, w Petryłowie o godz. 16.00. Msza Św. w intencji chorych połączona z sakramentem Namaszczenia Chorych o godz. 10.30. Rodziny i opiekunów prosimy o pomoc chorym i osobom starszym w przybyciu do świątyni.
 3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 4. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.40.
 5. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. W tym dniu obchodzimy też Dzień Dziecka.
 6. Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00. W pierwszą sobotę Msza Święta o godz. 18.00, a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 7. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia.
 8. Poświęcenie pól: w Łowczy i Kol. Łowcza dzisiaj o godz. 18.30, w Sawinie jutro, w poniedziałek o godz. 19.00.
 9. Rodzicom dzieci rocznicowych dziękujemy za sprzątanie kościoła i za brzózki.
 10. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Nowoprojektowanej 1B.
 11. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii ofiary złożyli: rodzice dzieci I Komunijnych 2000zł, bezim. 1000zł, na rzecz parafii w minionym tygodniu pracowali: Sławomir Krzeszczyk, Michał Wojciechowski, Adam Remiś, Andrzej Kita, za ofiary i wykonaną pracę dziękujemy. Bóg zapłać.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Leontyna Zawiślak l. 74 (jej pogrzeb jutro o godz. 14.00). Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie…
 13. W tym tygodniu patronujĄ nam:
  • Sobota, 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa.