WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 21 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.
  2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w najbliższą środę modlimy się też za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie.
  3. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.
  4. Odpust ku czci MB Wspomożenia Wiernych w Bukowie Wielkiej w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 12.00.
  5. Rocznica I Komunii Św. dzieci klas IV w przyszłą niedzielę o godz. 14.00. Spowiedź dzieci w piątek o godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.
  7. Poświęcenie pól w Koziej Górze dzisiaj o godz. 18.30, w Łowczy i Kol. Łowcza w przyszłą niedzielę o godz. 18.30.
  8. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie i dekorację kościoła oraz za porządki na placu przy kościele i of. 200zł. Bóg zapłać.
  9. O sprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci rocznicowych.
  10. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone budownictwo sakralne. Dziękujemy Bóg zapłać.