TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 lipca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha.
  2. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza Apostoła.
  3. W czwartek, 6 lipca, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. W piątek Msze Św. wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 7.30 i 18.00..
  5. Nie wszyscy wyjechali na wakacje. Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
  7. Kościół sprzątały Panie: Dominika Przychodaj, Małgorzata Misiura, Jadwiga Hanczaruk, za sprzątanie i kwiaty dziękujemy. Bóg zapłać.
  8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Koziej Góry.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożyły: P. Halina 200zł, P. Aurelia 50zł Bóg zapłać.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Ryszard Janczak l. 74, +Helna Winiarczyk l. 70, +Jan Omelko (jego pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…