TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.
 2. Listopad tradycyjnie przypomina nam o modlitewnej pamięci o zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły.
 3. W naszym kościele w niedziele listopada podczas modlitwy różańcowej o godz. 16.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać do 26 XI.
 4. Kościół sprzątali P: Alicja i Mirosław Dąbrowscy, Urszula Gil, Anna i Jakub Łubkowscy, Zbigniew Krzanowski za sprzątanie, grabienie i wywiezienie liści dziękujemy. Bóg zapłać.
 5. Przy rozbiórce stodoły pracowali: Darek Dąbrowski, Zygmunt Małecki, Paweł Kojder, Jerzy Burlik, Piotr Baran, Krzysztof Marczuk, Marcin Zupan, Mateusz Kołtun, za wykonaną pracę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 6. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chełmskiej.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 8. w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jerzy Kuszniar l. 61 i Halina Łopąg l. 80. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 9. W tym tygodniu patronują nam:
  • Poniedziałek, 13 listopada – św. św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.
  • Piątek, 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
  • Sobota, 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.