TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. W liście apostolskim z września 2019 roku ustanawiającym tę niedzielę papież Franciszek napisał: „Ciągłe czytanie Pisma Świętego i uczestnictwo w Eucharystii pozwalają rozpoznać osoby należące do siebie nawzajem. Jako chrześcijanie jesteśmy jednym ludem kroczącym w historii, jesteśmy silni obecnością Pana pośród nas, który do nas przemawia i nas karmi. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących”.
 2. Z okazji przypadającego wczoraj Dnia Babci i w dzisiejszą niedzielę Dnia Dziadka serdeczną pamięcią i modlitwą obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków.
 3. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Tak bardzo upragniona przez Pana Jezusa jedność została zniszczona przez ludzką pychę i jest zgorszeniem dla świata. Dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia.
 4. W środę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień.
 5. W czwartek, 26 stycznia, w Kościele będziemy obchodzili Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie wzajemnie z miłością i zrozumieniem.
 6. Kościół sprzątali P: Teresa Oziomek, Czesława i Zbigniew Sawiccy, za sprzątanie i ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii ofiarę złożyła P. Teresa Jabłońska. Bóg zapłać.
 9. W poniedziałek zakończyliśmy odwiedziny kolędowe naszych Parafian. Serdecznie dziękujemy za otwarte serca i drzwi domów, za życzliwość, gościnność i posiłki, za chwile rozmowy i wspólną modlitwę, za poświęcony czas i usłużenie pojazdami, za świąteczny nastrój i cierpliwe oczekiwanie, za ofiary składane z racji kolędy, za optymistyczne nastawienie do życia i za wszelkie dobro jakie dokonało się w czasie kolędy jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Stanisława Marcyniuk l. 94. i +Kazimierz Baranowski l. 61. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

 • Wtorek, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
 • Czwartek, 26 stycznia – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.
 • Sobota, 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.