SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 14 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą dla ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
 2. Odpust ku czci św. Izydora i poświęcenie pól w kaplicy w Chutczu dzisiaj o godz. 14.00.
 3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
 4. Zaś we wtorek, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.
 5. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II.
 6. Pierwsza Komunia dzieci klas III w przyszłą niedzielę w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego o godz. 12.00, pierwszy sakrament pokuty i pojednania dzieci w sobotę o godz. 9.00, serdecznie zachęcamy rodziców i rodziny dzieci do przystąpienia do spowiedzi.
 7. Poświęcenie pól w Koziej Górze w przyszłą niedzielę 21 maja o godz. 18.30.
 8. Dziękujemy rodzinom z ul. Nowoprojektowanej 1B za sprzątanie kościoła i of. 20zł. Bóg zapłać.
 9. O sprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 10. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 11. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności +Dyonizy Płocieniak l 63 i +Henryk Saczko l. 73. (jego pogrzeb jutro o godz. 14.30) Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…