ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 31 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
 2. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni na modlitwę dziękczynno-przebłagalną za ten mijający czas. Rozpoczniemy ją o godz. 16.30. Zaśpiewamy wówczas uroczyste Te Deum lauda mus, za odmówienie którego w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu Kościół również otwiera skarbiec odpustowy: odpust można uzyskać za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego Veni Creator Spiritus.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego w czwartek o godz. 17.30, w piątek Msze Św. o godz. 7.30, i 17.00, w sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. wieczorowej.
 5. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania. Ofiary składane z racji kredy będą wyrazem naszej wdzięczności Panom organiście i kościelnemu za całoroczną piękną posługę w naszym kościele i za przygotowanie kredy i kadzidła.
 6. Orszak Trzech Króli ulicami: Kościelną, Rynek, Zieloną, Przechodnią i Kościelną po Mszy Św. o godz. 12.00.
 7. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę po sumie
 8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 9. Kościół sprzątały Panie: Martyna i Zuzanna Misiura, Halina Wołoszkiewicz, Agnieszka i Karolina Różalskie, za sprzątanie serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 10. O sprzątanie kościoła w piątek prosimy rodziny z ul. Objazdowej
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024.
 12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • We wtorek, 2 stycznia – św. św. Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, którzy bronili czystości wiary przed błędami arianizmu.

Wizyta duszpasterska:

 • Poniedziałek od godz. 14.00 – ul. Klitne i Zastawie – 2 ks.
 • Wtorek od godz. 14.00 – ul. Kątek i Ogrodowa
 • Środa od godz. 9.00 – Aleksandrówka, Serniawy i Kol. Serniawy – 2 ks.
 • Środa od godz. 18.00 ul. Nowoprojektowana 1C – 2 ks.
 • Czwartek od godz. 14.00 – ul. Brzeska i Zielona – 2 ks.
 • Piątek od godz. 9.00 – Chutcze Grądy, Chutcze Nowe, Chutcze Stare- 2 ks.