NOWY ROK 1 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie, ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.
 2. W Betlejem aniołowie głosili chwałę Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 3. U progu tego nowego kalendarzowego roku jeszcze bardziej otwórzmy się na miłość Bożą, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2023 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym!
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. Pierwszy piątek miesiąca przypada w uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Św. w porządku niedzielnym, w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. i nabożeństwo o godz. 17.30.
 5. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.
 6. Orszak Trzech Króli w naszej parafii w tym roku przejdzie ulicami: Kościelną, Kątek, Chutecką i Brzeską po Mszy Św. o godz. 12.00. Jest to wspaniała okazja do publicznej manifestacji wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. Serdecznie zapraszamy do udziału całymi rodzinami w tym wydarzeniu. Panów strażaków prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom Orszaku.
 7. W przyszłą niedzielę w święto Chrztu Pańskiego w czasie Mszy Św o godz. 12.00 zaprzysiężenie nowo wybranej Rady Duszpasterskiej, po Mszy spotkanie opłatkowe.
 8. Kościół sprzątali P: Teresa, Katarzyna i Artur Suchonos, Olaf, Dawid i Ewelina Kuźma, za sprzątanie i of. 100zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 9. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 11. Plan wizyty duszpasterskiej:
  • Poniedziałek
   • od. godz. 9.00 – 1 ks. Kol. Łowcza i Borowa,
   • od godz. 14.00 – 2 ks. ul. Lubelska, Koziogórska, Brzezina, Objazdowa.
  • Wtorek
   • od godz. 9.00 – 1 ks. ul. Pod Borkiem i Polna,
   • od godz. 14.00 – 2 ks. ul. Podgrabowa.
  • Środa
   • od godz. 9.00 – 2 ks. Bachus,
   • od godz. 15.00 – 2 ks. ul. Kątek i Ogrodowa.
  • Czwartek
   • od godz. 9.00 – 2 ks. Malinówka i Łowcza,
   • od godz. 15.00 – 2 ks. ul. Krótka i Laski.
  • Sobota
   • od godz. 9.00 – 2 ks. ul. Chełmska i Topolowa.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Zdzisław Hawryluk l. 63 i + Sebastian Jlczuk l. 33. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…