SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 lipca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu rozpoczniemy miesiąc sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję!
 2. Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Rady Duszpasterskiej.
 3. We wtorek, 1 sierpnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00, podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy prosili o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy. W piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00. W sobotę Msza Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 8.00, Msza Św. na cmentarzu w intencji zmarłych spoczywających na cmentarzu i polecanych w wypominkach o godz. 18.00, nabożeństwo za zmarłych z czytaniem ich imion o godz. 17.15. Kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach. Jak co roku usilna prośba – po zrobieniu porządków na grobach segregowane śmieci składajmy w odpowiednich pojemnikach.
 5. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze Św. z poświęceniem kopru tylko w kościele o godz. 8.00, 10.00, 12.00 – SUMA ODPUSTOWA i 17.00. Nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 11.40, intencje można zapisywać od dzisiaj po Mszach św. i przed nabożeństwem. Po sumie procesja eucharystyczna, zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, wspólnoty i strażaków do czynnego udziału w procesji. Radę Duszpasterską prosimy o pomoc w organizacji procesji i poczęstunku. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
 6. Kościół sprzątali: Anna i Maria Wołosiuk, rodzina Ogonowskich, za sprzątanie, of. 60zł i kwiaty dziękujemy. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Koziej Góry.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii ofiary złożyli: bezm. 100zł, bezim. 100zl, bezim. 100zł. Bóg zapłać.
 9. W tym tygodniu patronują nam:
  • Poniedziałek, 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów.
  • Wtorek, 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.
  • Piątek, 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.