Powitanie Księdza Michała

Decyzją księdza Biskupa nowym duszpasterzem w naszej parafii został mianowany ksiądz Michał Szuba.

Powitanie w Sawinie

Drogi księże Michale!

Miło nam powitać Ciebie w naszej wspólnocie, w nowym miejscu posługi duszpasterskiej, które na Twojej drodze kapłańskiej postawił Pan Bóg.

Nowa parafia, to nowi ludzie i nowe przyjaźnie, nowe możliwości, oraz wyzwania i zadania.

Życzymy błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego oraz opieki Maryi na każdy dzień posługi w naszym Kościele, a także wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów oraz tego by czuł się ksiądz dobrze w naszej parafii, jak domownik.

Zapewniamy o życzliwości i modlitwie oraz wsparciu we wszystkich wspólnych troskach i poczynaniach, dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

A za Św. Janem Pawłem II pragniemy powtórzyć:

„Niech nasza droga będzie wspólna, niech nasza modlitwa będzie pokorna, niech nasza miłość będzie potężna, niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać”.

Powitanie w PETRYłOWIE

Szczęść Boże

Czcigodny Księże Michale.
W imieniu wszystkich wiernych, którzy ofiarowują swój czas Panu Bogu w kaplicy w Petryłowie – witamy Cię bardzo serdecznie.
Jest to kolejny przystanek w rozwoju duchowym Księdza. Posługa kapłańska to ciągła wędrówka, nauka, zbieranie nowych doświadczeń. To możliwość pokazania innym jaką wartość ma wiara i przekonanie w to co się robi. Przed Księdzem nowa parafia, nowi ludzie, nowe wyzwania i zadania.
Życzymy zatem z całego serca, abyś odnalazł w naszej wspólnocie ciepło rodzinnego domu, doświadczył zrozumienia, wsparcia oraz zwykłej ludzkiej życzliwości. Życzymy także tego, aby Księdzu nigdy nie zabrakło wytrwałości i odwagi w budowaniu Żywego Kościoła.
Szczęść Boże