PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 lutego 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy.
  2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a w niedziele Gorzkie żale o godz. 16.30. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  3. W najbliższą środę, 1 marca, przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
  4. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza, polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani wyścigu w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Ponieważ Święty Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy opatrzności Bożej Kościół i cały naród litewski.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.30. W piątek Msze Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.00. W sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 17.30.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
  7. Dekorację świąteczną i grób Pański w tym roku przygotowują mieszkańcy ul.: Chełmskiej i Objazdowej.
  8. Paniom z ul. Chuteckiej dziękujemy za sprzątanie kościoła i of. 120zł.. Bóg zapłać.
  9. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.
  10. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i of. 100zł na kwiaty do grobu Pańskiego. Bóg zapłać.