PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali.
 2. Zwykle 26 marca w Kościele polskim przypada Dzień modlitw za więźniów z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Dobrego Łotra. Patronuje on więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy.
 3. Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 18.00, Gorzkie żale dzisiaj o godz. 15.30, a w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.
 4. Droga krzyżowa ulicami dzisiaj o godz. 16.45. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza Św. o godz. 18.00.
 6. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Błogosławieństwo palm w czasie każdej Mszy Św. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 7. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy przed świętami pragną być u spowiedzi i przyjąć Komunię Świętą.
 8. Baranki CARITAS są do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
 9. Kościół sprzątały rodziny Sołoduchów i Zagajewskich, za sprzątanie i of. 60zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 10. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Krótkiej.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i na kwiaty do grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: +Janina Zamłynna l. 94, +Józef Sawicki l. 73, +Teresa Lenc l. 73 jej pogrzeb we wtorek godzina do ustalenia Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…