PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 7 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba. Droga Światła (Via Lucis) ulicami Sawina dzisiaj o godz. 19.00. Zapraszamy. Pamiętajmy o świecach.
  2. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.
  3. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godz. 19.00. Przynieśmy świece.
  4. Odpust ku czci św. Izydora i poświęcenie pól w kaplicy w Chutczu w przyszłą niedzielę 14 maja. Suma odpustowa o godz. 14.00.
  5. Przypominamy, że w naszym kościele w maju odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o godz. 16.30. . Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!
  6. Rodzinom z ul. Nowoprojektowanej 1B dziękujemy za sprzątanie i kwiaty. Bóg zapłać.
  7. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Nowoprojektowanej 1B.
  8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożyli: rodz. Grzybów 200zł, bezim. 100zł. Bóg zapłać.
  9. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności +Agnieszka Golus l. 48. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…