NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 8 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.
 3. Zatrzymajmy się na moment przy szopce czy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście godna jest zachwytu?
 4. Kościół sprzątali P: Mirosława i Mirosław Marciniak, Teresa i Tadeusz Chlebio, za sprzątanie i of. 40zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 5. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, a potrzeby parafii of. złożyli: rodz. Grzybów 100zł, Monika i Krzysztof Suchoń 200zł. Bóg zapłać.
 7. W naszej parafii nadal trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący:
  • Poniedziałek – od godz. 14.30 – 2 ks. ul.: Nowoprojektowana 1A i 1B,
  • Wtorek – od godz. 14.30 – 1 ks. ul. Nowoprojektowana 1C i 1 ks. ul.: Stodoły i Spokojna,
  • Środa – od godz. 9.00 – 1 ks. Chutcze Grądy, 1 ks. ul. Rynek, od godz. 14.00 – 2 ks. ul. Brzeska i Zielona,
  • Czwartek – od godz. 9.00 – 2 ks. Chutcze Nowe i Stare, od godz. 14.30 – 2 ks. ul. Kościelna i Przechodnia,
  • Piątek – od godz. 14.00 – 2 ks. Osiedle Słoneczne,
  • Sobota – od godz. 9.00 – 2 ks. ul. Chutecka,
  • Niedziela – od godz. 14.30 – 1 ks. ul. Obłonie i 1 ks. ul. Wspólna,
  • Poniedziałek – od godz. 14.30 – 2 ks. ul.: Klitne i Zastawie.
 8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Zuzanna Walczuk l. 90. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…