NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 4 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!
 2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 3. Spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania jutro 5 czerwca o godz. 18.30.
 4. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Msze Św. tego dnia w kościele o godz. 8.00, 11.00 i 17.00, w kaplicach o godz. 9.30. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: Kościelną, Rynek i Brzeską po Mszy Św. o godz. 11.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Zapraszamy do czynnego udziału w procesji: dziewczynki do sypania kwiatów i niesienia poduszeczek, chłopców do niesienia różańca, wspólnoty i młodzież przygotowującą się do bierzmowania do niesienia chorągwi i feretronów. Radę Duszpasterską prosimy o pomoc w organizacji procesji, strażaków prosimy o zapewnienie w bezpieczeństwa uczestnikom procesji.
 5. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała będą się odbywały codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00.
 6. Za sprzątanie kościoła, placu i of. 90zł dziękujemy rodzinom z ul. Nowoprojektowanej 1B. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła w środę prosimy rodziny z ul. Nowoprojektowanej 1C.
 8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę na rzecz M.S.D. w Lublinie, na potrzeby parafii ofiary złożyli: rodzice dzieci rocznicowych 650zł, bezim. 100zł. Bóg zapłać.
 9. W tym tygodniu patronują nam:
  • Poniedziałek, 5 czerwca – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
  • Sobota, 10 czerwca – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński.