JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 26 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przeznaczone są na pomoc osobom bezdomnym.
  2. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła.
  3. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze Św. w piątek o godz. 7.30 i 17.00, w sobotę o godz. 17.30.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
  6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.
  7. Kościół sprzątały P: Sylwia Dmitruk, Anna Ćwir i Ewa Czerniakiewicz, za sprzątanie i of. 60zł dziękujemy. Bóg zapłać.
  8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chełmskiej.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
  10. w minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Edward Burian l. 73, jego pogrzeb jutro o godz.14.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…