JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Boga i bliźniego.
 2. Sakrament bierzmowania młodzieży klas VII i VIII z naszej parafii w środę 21 czerwca o godz. 17.00, dlatego w naszej parafii będziemy gościli J. E. Ks. Biskupa Mieczysława Cisło, który udzieli naszej młodzieży sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
 3. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 4. Msze Św. z racji zakończenia roku szkolnego w piątek: w Sawinie o godz. 8.00, w Petryłowie o godz. 9.00.
 5. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Prawdy Bożej, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.
 6. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.
 7. Kościół sprzątały P.: Krystyna Chomiak, Lucyna Krzak, Halina Kurek, Barbara Sawa, za sprzątanie i kwiaty dziękujemy. Bóg zapłać.
 8. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z Koziej Góry.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 10. W tym tygodniu patronuje nam:
  • Środa, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga zakonnik, patron katolickiej młodzieży.