DZWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który dzisiaj się rozpoczyna. Zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu” dzisiaj po Mszach Św.
 2. We wtorek, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi. Wspomnienie to ma bardzo wyraźny polski akcent, bo ustanowił je papieża Innocentego XI jako dziękczynienie za ocalenie chrześcijańskiej Europy przed nawałą turecką w 1683 roku.
 3. Msza Św. zbiorowa i Nabożeństwo Fatimskie w środę13 września o godz. 19.00.
 4. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.
 5. 15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. Wszyscy, a zwłaszcza chorzy i cierpiący, uczmy się od Niej łączyć własne cierpienia z cierpieniami Chrystusa.
 6. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jednocześnie będziemy obchodzili kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku.
 7. Kościół sprzątali P: Agnieszka i Kaja Korzeniewskie, Justyna i Kamil Gaj vel Demczuk, za sprzątanie, kwiaty i of. 60zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Malinówki.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. 100zł złożyli Kinga i Radosław Wołoszun. Bóg zapłać.
 10. Wczoraj odbył się pogrzeb: +Aleksandra Matuszyńskiego l. 86, jutro o godz. 14.00 będzie pogrzeb +Janusza Kość l. 74. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • Środa, 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktora Kościoła, zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich.
  • Sobota, 16 września – św. św. Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.