DZWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.
 2. Msza Św. na Podchyliniu dzisiaj o godz. 14.00.
 3. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.
 4. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. A w naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli.
 6. Msze Św. pierwszy piątek o godz. 7.30 i 18.00. Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele w sobotę o godz. 18.00.
 7. Dożynki Powiatowe w naszej Gminie w przyszłą niedzielę, rozpoczną się w naszym kościele Mszą Św, dziękczynną za tegoroczne zbiory o godz. 13.00.
 8. Kościół sprzątali P: Monika Łukaszczuk i Adam Zabłocki, za sprzątanie, of. 50zł i kwiaty dziękujemy. Bóg zapłać.
 9. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z Malinówki.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii ofiarę 200zł złożyła Pani Ewa Misiura. Bóg zapłać.
 11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Halina Grzeszczuk l. 93 l. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…