DZWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Ma nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror.
 2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią.
 3. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w niedziele o godz. 16.30 w dni powszednie o godz. 17.30.
 4. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę w czasie nabożeństwa różańcowego.
 5. Kościół sprzątały Panie: Teresa Wawrzycka i Janina Koperska, za sprzątanie, kwiaty i of. 50zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 6. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chełmskiej.
 7. Tygodniki N. , G. N. i Mały G. N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie. Bóg zapłać.
 9. Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli: Anita Sidoruk i Arkadiusz Mirowski.
 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Krystyna Wołoszczuk l. 65, jej pogrzeb jutro o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • Środa, 27 września – św. Wincenty a Paulo, prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia – szarytek.
  • Czwartek, 28 września – św. Wacław, książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
  • Sobota, 30 września – św. Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.