DZWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w nadchodzący wtorek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi.
 2. W środę przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. W naszym narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Dziś, gdy próbuje się naginać historię w imię tak zwanej poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać!
 3. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
 4. A w sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Msze Św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00.
 5. Kościół sprzątali P: Ryszard i Mieczysława Kowelec, Maja Wołosiuk, Elżbieta Tołysz, za sprzątanie, of. 100zł i kwiaty dziękujemy. Bóg zapłać.
 6. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Koziej Góry.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii ofiary złożyli: rodz. Grzybów 100zł, bezim. 200zł. Janina Michalska 200zł. Panom Darkowi Dąbrowskiemu, Pawłowi Kojder, Adamowi Remiś dziękujemy za pracę na rzecz parafii. Bóg zapłać.
 8. Msza Św. na Podchyliniu w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Janina Pajło l. 86 i +Józef Michalski l. 67. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 10. W tym tygodniu patronuje nam:
  • Poniedziałek, 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Święta;