DZWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
 2. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.
 3. 18 września, to jest najbliższy poniedziałek, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał.
 4. Kościół sprzątały Panie: Maria i Małgorzata Łubkowskie, Marzena Siedlecka, za sprzątanie, kwiaty i of. 40zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 5. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Chełmskiej.
 6. Tygodniki N. i G. N. są do nabycia w przedsionku kościoła, kalendarze maryjne są do nabycia w zakrystii.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
  • Środa, 20 września – św. św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem.
  • Czwartek, 21 września – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (święto).
  • Sobota, 23 września – św. ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.