DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jeszcze tyle przeróżnych niepokojów trapi nie tylko nasze dusze, ale również całe nasze społeczeństwo. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens i religijną wartość milczenia. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.
 2. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo Fatimskie dzisiaj o godz. 19.00.
 3. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.  Msze Święte w naszej parafii w porządku niedzielnym.
 4. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i zbóż, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o opiece Bożej.
 5. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, w Kościele w Polsce będziemy przeżywali „Dzień modlitwy i solidarności ze Słowenią”. Ofiary złożone w tym dniu do puszek będą przeznaczone na pomoc Słowenii po powodzi.
 6. Kościół sprzątały Panie: Marianna Pończocha, Lucyna Kurek, Paulina Czuba, za sprzątanie, of. 100zł i kwiaty dziękujemy. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Koziej Góry.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rzecz Caritas. Bóg zapłać. 
 9. Nadleśnictwo Sobibór zaprasza na Piknik Leśny do Orchówka w sobotę 19 sierpnia. Początek o godz. 14.00. Szczegóły na plakacie.
 10. W tym tygodniu patronują nam:
  • Poniedziałek, 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.
  • Czwartek, 17 sierpnia – św. Jacek Odrowąż, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.