DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!
 2. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo Fatimskie we wtorek 13 czerwca o godz. 19.00.
 3. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami: Brzeską, Przechodnią i Kościelną. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Zapraszamy do czynnego udziału w procesji: dziewczynki do sypania kwiatów i niesienia poduszeczek, chłopców do niesienia różańca, wspólnoty i młodzież przygotowującą się do bierzmowania do niesienia chorągwi i feretronów. Radę Duszpasterską prosimy o pomoc w organizacji procesji, strażaków prosimy o zapewnienie w bezpieczeństwa uczestnikom procesji Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w eucharystycznych postaciach, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary. Po procesji poświęcenie wianków.
 4. W piątek, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu w całym Kościele jest obchodzony Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce NMP.
 6. Kościół sprzątali P.: Elżbieta Steć, Urszula i Andrzej Pacała, Anna i Stanisław Gmitruk, za sprzątanie, kwiaty i ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła, prosimy kolejne rodziny z ul. Nowoprojektowanej 1C.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Ewa Jaglewicz l. 81. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 10. W tym tygodniu patronują nam:
  • Wtorek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych,
  • Środa, 14 czerwca – św. Michał Kozal, biskup i męczennik obozu w Dachau.