DWUNSATA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 2. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W czwartkową uroczystość w naszym kościele Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00, w kaplicach o godz. 10.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, Msza Św. i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 18.00.
 4. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 5. Kościół sprzątały P.: Karina Wołoszun, Teresa Wołoszun, Kinga Wołoszun, za sprzątanie, ofiarę i kwiaty dziękujemy. Bóg zapłać.
 6. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Koziej Góry.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, rodzicom młodzieży, która w środę przyjęła sakrament bierzmowania dziękujemy za sprzątanie i piękną dekorację kościoła, wykoszenie trawy i dar ołtarza. Bóg zapłać.
 8. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
 9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej +Maria Łubkowska l. 79. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 10. W tym tygodniu patronuje nam:
  • Środa, 28 czerwca – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, Ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).