DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 października 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele w niedziele o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 17.30.
 2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.
 3. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.
 4. W środę, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte o godz. 7.30 i 17.00. W pierwszą sobotę Msza Św. i nabożeństwo o godz. 17.00.
 6. W czwartek, 5 października, w liturgii wspominamy Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla samych siebie i dla całego świata.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj w czasie nabożeństwa różańcowego.
 8. Kościół sprzątał Pan kościelny z mamą, za sprzątanie, kwiaty dziękujemy. Bóg zapłać.
 9. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chełmskiej.
 10. Tygodniki N., G. N. są do nabycia w przedsionku kościoła, kalendarze w zakrystii.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożyli: bezim. 200zł, bezim. 50zł, bezim. 100zł, bezim. 250zł. Bóg zapłać.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Halina Kozak l. 80, jej pogrzeb jutro o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 13. W tym tygodniu patronuje nam:
  • Poniedziałek, 2 października – św. św. Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie (wspomnienie obowiązkowe).
  • Środa, 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy (wspomnienie obowiązkowe).
  • Czwartek, 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.