DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 października 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele w dni powszednie o godz.17.30, w niedziele o godz. 16.30.
 2. Msza Św. zbiorowa i Nabożeństwo Fatimskie (ostatnie w tym roku) w piątek 13 października o godz. 19.00. Przynieśmy lampiony.
 3. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty o godz. 17.30.
 4. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, po Mszach Św. będzie możliwość zakupienia kremówek papieskich.
 5. Kościół sprzątały Panie: Patrycja Szczerbik, Anna Tokarska, Maria Kubiak-Skórzewska za sprzątanie i kwiaty dziękujemy. Bóg zapłać.
 6. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chełmskiej.
 7. Kartki wypominkowe i koperty są wyłożone na bocznym ołtarzu.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rzecz misji i za of. bezim. 100zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Zygmunt Balcerek l. 88. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 10. W tym tygodniu patronuje nam:
  • Piątek, 13 października – bł. Honorat Koźmiński prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.