DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 16 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.
  2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Stąd też dzisiaj ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy dobre dzieła naszej Archidiecezjalnej CARITAS. Dzisiaj też odpust w kaplicy w Petryłowie, suma odpustowa o godz. 14.00.
  3. Przyszła niedziela, 23 kwietnia, we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
  4. Odpust ku czci Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski w Wierzbicy w przyszłą niedzielę 23 kwietnia. Suma odpustowa o godz. 12.00.
  5. Paniom z ul. Nowoprojektowanej 1A dziękujemy za sprzątanie i of. 60zł. Bóg zapłać.
  6. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Nowoprojektowanej 1A.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za of. bezim. 50zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
  8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Józef Mazurek l. 87. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…