DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Po ubiegłej niedzieli przeżywamy tak zwany okres zwykły – w ciągu roku, a dokładnie jego pierwszą część, która będzie trwała aż do wtorku przed Środą Popielcową. Liturgiczny okres zwykły, po łacinie zwany: „per annum”, różni się od innych okresów posiadających własny charakter tym, że w tym czasie nie obchodzi się żadnej szczególnej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się – zwłaszcza w niedziele – misterium Chrystusa w całej jego pełni. Stąd też zauważalna zmiana koloru szat liturgicznych na zielony.
 2. We wtorek, 17 stycznia, przypada Dzień Judaizmu.
 3. Natomiast w środę, 18 stycznia, w całym Kościele powszechnym rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jedności pragnie sam Pan Jezus. A często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie Święte oraz cierpienia.
 4. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
 5. Kościół sprzątały P: Krystyna Misiura, Katarzyna i Zosia Siwek, Lucyna Wrzosek, za sprzątanie i of. 60zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 6. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie, a potrzeby parafii of. złożyli: Marian Sobolewski 200zł, Sylwia i Paweł Sołoducha 200zł, Bezim. 200zł, bezim. 500zł. Bóg zapłać.
 8. Plan kolędy jest następujący:
  • Niedziela – od godz. 14.30 – 1 ks. ul. Obłonie i 1 ks. ul. Wspólna (prosimy o pojazd),
  • Poniedziałek – od godz. 14.30 – 2 ks. ul.: Klitne i Zastawie.
 9. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki, tetefony, sprzęt RTV i AGD itp.) jako wsparcie Kościołów na Wschodzie będzie przeprowadzona od jutra 16 stycznia do czwartku 19 stycznia do godz. 10.00. Sprzęt składamy na parkingu przy plebanii.
 10. Wczoraj odeszła do wieczności: +Krystyna Felczyńska l. 94. ( jej pogrzeb do ustalenia z rodziną). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • Wtorek, 17 stycznia – św. Antoni, opat, pierwszy pustelnik, który po śmierci rodziców rozdał swój majątek ubogim, a sam udał się na pustynię, aby poświęcić się modlitwie i postom.
  • Czwartek, 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek.
  • Sobota, 21 stycznia – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.