CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 30 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych łask Bożych płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty. Zbiórka ofiar do puszek na Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom „Nadzieja Radości” dzisiaj po Mszach Św.
 2. W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o godz. 16.30. Zadbajmy też wizerunki Matki Bożej w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach, gromadźmy się też przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych.
 3. 2 maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte tego dnia będą sprawowane w porządku niedzielnym. Akademia patriotyczno-religijna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Sawinie po Mszy Św. o godz. 8.00.
 5. Poświęcenie pól w środę 3 maja: w Serniawach o godz. 15.00, w Petryłowie i Wólce Petryłowskiej o godz. 18.30.
 6. W najbliższy czwartek, 04 maja, po mszy wieczornej, czyli ok. 18.30 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w naszej parafii.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek Msza Święta zbiorowa, nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego i modlitwa w intencji nowych powołań kapłańskich o godz. 18.00, w I piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00. W I sobotę Msza Święta o godz. 18.00.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę podczas nabożeństwa majowego.
 9. Droga Światła ulicami: Brzeską, Rynek, Chutecką, Kątek, Kościelną zakończenie na placu przy kościele w przyszłą niedzielę 7 maja początek o godz. 19.00. Prosimy strażaków o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy do niesienia pochodni. Radę Duszpasterską prosimy o czuwanie nad całością nabożeństwa. Przynieśmy też ze sobą lampiony.
 10. Kościół sprzątali P: Patrycja Fidler z synem Kamilem, Paulina Honory, Magdalena Honory, Monika Pudłowska, Natalia Czyżewska, za sprzątanie i of. 100zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 11. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Nowoprojektowanej 1A.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Mariusz Jaworski l. 46 . Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • Wtorek, 2 maja – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
  • Czwartek, 4 maja – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków (wspomnienie obowiązkowe).
  • Sobota, 6 maja – św. św. Apostołowie Filip i Jakub, należeli do Grona Dwunastu powołanego przez samego Jezusa (święto).