CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na pomoc trędowatym.
  2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów. W ten dzień Msze Święte w kościele o godz. 9.00 i 17.00, w kaplicach o godz. 11.00. Gromnice są do nabycia w zakrystii.
  3. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego. Ofiary składane w tym dniu na tace są przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Msza Św. Zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego oraz modlitwa o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy o godz. 17.00. W I piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność, Msza Św. o godz. 17.30.
  5. W ramach bezpośredniego przygotowania młodzieży do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania rozpoczynamy comiesięczny cykl katechez. W przyszłą niedzielę, 05 lutego po mszy wieczornej, czyli ok. godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klasy 7. i 8. na spotkanie, które będzie polegało na słuchaniu Słowa Bożego i jego aktualizacji do naszego życia. Spotkanie potrwa ok. 45 min.
  6. Kościół sprzątali P: Jolanta Kozaczuk, Teresa i Stanisław Fidler, Anna Marczuk, za sprzątanie i ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
  7. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Zbigniew Pytel l. 69. i +Halina Rękas l. 90. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

W tym tygodniu patronujE nam:

  • Wtorek, 31 stycznia – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.