CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 lipca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
 2. We wtorek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.
 3. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo fatimskie w czwartek 13 lipca o godz. 19.00.
 4. Kościół sprzątały Panie: Agnieszka Radomska, Magdalena Hanczaruk i Irena Śniegucka, za sprzątanie, of. 20zł i kwiaty dziękujemy. Bóg zapłać.
 5. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Koziej Góry.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 7. W tym tygodniu patronują nam:
  • Środa, 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich.
  • Czwartek, 13 lipca – św. św. Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego.
  • Sobota, 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.